Sağlıkla Işıldayan Bir Cilt İçin

Cilt Tipleri

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmanın ilk adımı hangi ürünleri kullanacağınızı bilmektir. Hangi ürünleri kullanacağınıza ise ancak cilt tipinizi belirleyerek karar verebilirsiniz. Eğer bir cilt analizi yaptırma imkanınız yoksa size evde kolayca cilt tipinizi öğrenebileceğiniz bir çözüm sunuyoruz.

Temel olarak cilt tiplerini 4 farklı başlıkta toplayabiliriz; Yağlı, karma, normal, kuru. Hava şartlarından ya da hormon dengelerindeki değişiklik sonucu zaman içinde cilt tipiniz değişebilir bu yüzden cilt bakımı rutininizi uygularken cildinizi gözlemleyip ihtiyaçlarınızı bu göre belirleyip değiştirmeniz gerekebilir. Örneğin, kışın havaların soğuması ile cildinizdeki nem oranı azalabilir ve yağlı olan cilt tipiniz kuruya dönüşebilir.

Evde Cilt Analizi

Analize başlamadan önce cildinizi bir temizleyici ile iyice yıkayıp bütün kir ve makyaj kalıntılarını temizleyin. Sonra bir havlu ile iyice kurulayıp yaklaşık 1 saat cildinize herhangi bir ürün uygulamadan ve mümkün olduğunca yüzünüze dokunmadan bekleyin. 1 saatin sonunda ince bir peçete ya da tuvalet kağıdını 3 parçaya bölüp; bir parçasını ile alnınıza burnunuza ve çenenize (T Bölgesi) sürün, diğer iki parçayı da yanaklarınıza.

Eğer peçetelerin her birinde yağ kalıntıları var ise; cildiniz yağlı

Eğer sadece T-bölgesindeki peçetelerde yağ var ise; cildiniz karma

Eğer peçeteler kuru ve cildiniz gergin ya da pul pul ise; cildiniz kuru

Eğer peçetelerde herhangi bir yağ kalıntısı yok ve cildinizde yıkadığınız halinden bir değişiklik yok ise; cildiniz normal

Bu basit yöntem ile cilt tipinizi belirleyip ihtiyacınıza uygun SkinTrends ürününü kullanarak sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş

    Ad/Soyad (gerekli)

    Cep Telefonu (gerekli)

    İl/İlçe (gerekli)

    KONU BAŞLIĞI

    VARSA NOTUNUZ